Yarınlara Yürümek

(3)

18/02/2019

      Değerli Öğretmenim,

      Yazdıkların çok güzeldi. Cevap vermenden dolayı çok mutlu oldum. O kadar sevindim ki kalkıp oynadım. Neden dersen duygularımı, düşüncelerimi paylaşacağım birini, öğretmenimi, buldum.

      Bugün çok üzüldüm. Dert ortağım sıra arkadaşım derste konuşuyordu, susmasını söyledim.  Öğretmenimiz susun dercesine bize bakınca, arkadaşım kendisini konuşturduğumu söylemesin mi? Şaşırdım, sesimi dahi çıkaramadım. Arkadaşımın yalan konuşmasını bir türlü hazmedemedim. Değişik günlerde sınıf arkadaşlarımın yaptıkları saymakla bitmez. Yazılıdan güzel not alırsın, çıkar biri kopya çekti der. Yere çöp atarlar, suçlanırsın. Gelir biri sıranın üstünü yazar, suçlanırsın.  Hep suçlama, hep kusur arama. Kavgalar, çirkin söylemler, tehditler… Okul arkadaşlarım, kendilerine yapılmasını istemediklerini bir başkasına neden yaparlar? Anlamıyorum. Oysa arkadaşlarımla saygı, sevgi içinde şarkılarla, türkülerle oynamak; mutluluk içinde yaşamak, el ele vererek dostça büyümek istiyorum.

     Öğretmenim,  bu karmaşadan, bu sıkıntılardan nasıl kurtulacağımı bilemiyorum. Anlatır mısın?  

      Saygılarımla selam ederim.   

Öğrencin

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
6 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Haluk Yeşiltepe

Öğretmen - Yazar - Şair at MEB
Yazıları ve şiirleri üreten Haluk Yeşiltepe 1960 yılında Ankara’da doğdu. 1966 yılında ilkokula başladı. İlkokulu, ortaokulu ve liseyi Bulancak’ta bitirdi. Trabzon Fatih Eğitim Enstitüsü Türkçe Öğretmenliği Bölümünden 1980 yılında mezun oldu. İlk şiirini 1974 yılında yazdı. Mahalli gazete ve dergilerde, şiirlerini ve yazılarını yayımladı. Öğretmen olarak Yozgat’ta, Giresun merkezde, Bulancak ilçesinde çalıştı. Mesleğine devam etmektedir.Evli ve iki kızı vardır.
Haluk Yeşiltepe

Latest posts by Haluk Yeşiltepe (see all)

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    one × two =